piatok 3. januára 2020

20.výročie založenia zboru ♥

Náš zbor bol (ako iste viete) založený 17.11.1999 a keďže to v novembri 2019 bolo už dvadsať rokov od jeho založenia, vďaka skvelému tímu organizátorov sme sa spoločne stretli v priestoroch katolíckeho domu a oslávili jeho dvadsiate narodeniny. Ako sme sa mali, čo sme robili a ako to celé vyzeralo? 


Stretli sme sa 22.11.2019 v telocvični katolíckeho domu, ktorá sa premenila na táborisko so všetkým čo k tomu patrí. Kuchyňa, stany, ohnisko a nemohla chýbať ani latrína, k tomu super voľný program z dielne našich organizátorov a množstvo skvelých skautov. Všetko sa začalo úvodným nástupom, brat Bzučo nás privítal a stretnutie v téme 20 rokov za jeden večer sa mohlo začať.Všetci účastníci dostali malý zošit, ktorý obsahoval zoznam úloh, miesto na poznámky i mnohé texty zo skautského života. Najväčší úspech si však pripísal zoznam úloh, ktorých plnenie bolo dobrovoľné, no napriek tomu sa do neho zapojili mnohí skauti. A prečo aj nie, veď úlohy boli zaujímavé a previedli účastníkov celou akciou.

Úlohy boli rôzne. Zahrať si kalčeto, odniesť zraneného po schodoch na nosítku, spoznať sa so skautom, ktorého nepoznáš či zakričať bomba z pódia. To sa stalo obľúbenou disciplínou a kedykoľvek niekto bomba zakričal, všetci ľahli na zem. Kedykoľvek, kdekoľvek, akokoľvek.


A hoci bol pripravený aj tento voľný program, hlavným cieľom bolo, aby sa spojili skauti z nášho zboru, ktorý sa už dlho nevideli a spoločne sa zabavili a pospomínali. Prípadne naplánovali nejaké super stretko či spoločný výlet.


Na stenách boli pripravené aj rôzne papiere, ktoré mohli účastníci vyplniť, či už s vtipnými spomienkami na najhoršie jedlo z táborovej kuchyne alebo priania zboru.Na záver sme sa opäť spoločne stretli na večernom nástupe, kde sme si rozdali poštu, vyhodnotili voľný program, odklikovali tresty

dali si točené bravo, spoločnú fotku a rozpustili sme partiu k voľnej zábave. 
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára